top of page
Search
  • Writer's pictureMarta Lagzdiņa

Cilvēkam vajag suniNesen kā nosvinēta Kiwi pirmā dzimšanas diena, apēsta pirmā dzimšanas dienas kūka un saņemtas dāvaniņas. Neticami, ka jau gads rinķī, kopš saņēmām ziņu, ka atskrējuši mazie šokolādes kunkulīši. Mums šis gads ir bijis raibs, piedzīvojumiem un emocijām pilns, bet viennozīmīgi laimīgs. Un es esmu patiesi pateicīga, ka Kiwi ir nonākusi mūsu dzīvēs. Ar nelielu kavēšanos, bet atzīmējot Kiwi 1 gada svētkus un mūsu kopā pavadīto laiku, viennozīmīgi teikt -

Cilvēkam vajag suni!


Ja kādam vēl rodas jautājumi, tad te ir daži iemesli kāpēc...Beznosacījuma mīlestība un draugs uz mūžu.

Netfliksā ir lieliska dokumentālā īsfilma Explained:Dogs, kurā stāstīts kāpēc mēs tik ļoti mīlam savus suņus un vai suņi mūs mīl atpakaļ. Un ja kāds vēl šaubījās - jā, mūsu ķepaiņi patiesi savus cilvēkus mīl. Un ir izpētīts, ka sunim skatoties uz savu cilvēku un cilvēkam uz savu mīluli, izdalās laimes hormoni. Tā ir beznosacījuma mīlestība, ko varam vērot ik dienas. Un es kā īstens suņu mīlis, kas jau no bērnības ir kopā ar suņiem, varu teik suņi ne tikai ir mūžam uzticīgi saviem cilvēkiem, bet arī iemāca cilvēku rūpēties par savu ķepaini un mīlēt, negaidot neko atpakaļ.

Pietiek sēdēt - ejam staigāt!
Vēl viens lielisks bonuss, kas ir suņu saimniekiem - suns ir lielisks personīgais treneris. Noteikti ir daudz vieglāk saņemties ikdienas pastaigai vai nelielam skrējienam, kad divas brūnas acis uzticīgi gaida pie durvīm. Un pastaigas paiet ātrāk, interesantāk, ja ir lielisks kompanjons. Kopš esam suņa saimnieki mūsu ikdiena nav iedomājama bez ikdienas pastaigas vai vēl kādām fiziskām aktivitātēm svaigā gaisā. Es varu uz pirkstiem saskaitīt dienas, kopš Kiwi ierašanās mūsu ģimenē, kad neesmu devusies īsākā vai garākā pastaigā. Un bonuss? Labāka pašsajūta, lielākā fiziskā izturība, vairāk spēka un sakārtotākas domas.Suņu cilvēki - paši labākie pasaulē!

Suņa ienākšana ģimenē, izmainīja arī manu komunikāciju ar cilvēkiem. Jau sākot ar kinologu kursiem un pēc tam ar Kiwi pievienošanos mūsu kompānijai, esmu satikusi tiešām lieliskus cilvēkus - suņu saimniekus. Gan domubiedrus virtuālajā vidē, soctīklos un domubiedru grupās, gan vienkārši uz ielas. Jā, tieši tā! Vienmēr, satiekot citus suņu saimniekus pastaigas laikā, ir tik jaukas sarunas. Tad es līdz sirds dziļumiem varu teikt, ka suņinieki ir manējie. Un ar vien vairāk es nesaprotu cilvēkus, kam nepatīk suņi.

“I'm suspicious of people who don't like dogs, but I trust a dog when it doesn't like a person.”/Bill Murray


Man tiešām no visas sirds patīk suņu saimnieku kopiena, savstarpējais atbalsts un sirsnība. Nesen savā Instagrammā jautāju, kas ir labākais, ko Tev devis suns? Un lasot atbildes, man bija asaras acīs, jo visur dominē - beznosacījuma mīlestība. Palasiet paši...


Ko mums iemācija Kiwi?


Priecāties par maziem mirkļiem, ālēšanos jūras smiltīs un joņošanu pa mežiem.

Ievērot izmaiņas dabā un tās skaistumu - ejot ikdienas pastaigās redzēt gadalaiku maiņu.

Pacietību un iecietību, un to,ka lielas lietas prasa laiku.

Kārtību, citādi var palikt bez zeķēm un citiem sīkumiem.

Dalīties ar našķiem un pēdējo maizes garoziņu (vai ideālā gadījumā jau iepriekš sagatavot Kiwi savus našķus).

Celties un iet, pat tad kad negribas. Bet pēc tam būs gandarījums (gan par pastaigām, gan dzīvi kopumā).

Meklēt jaunus, interesantus pastaigu maršrutus un jaunas pieejas ikdienišķām lietām.

Strādāt komandā kā savā starpā, tā ar suni.

Nebaidīties atzīt kļūdas un parsīt palīdzību.

Domāt soli uz priekšu jeb domāt ātrāk par astaini.

Mīlēt negaidot pretī neko.

101 views0 comments

Comments


bottom of page